Google Ads ve Google SEO Arasındaki Farkları


● Google Ads

Yazımıza öncelikle eski adı Adwords olan "Google Ads" ile başlayalım. Google şirketi tarafından, işletmelere ve şirketlere sunulan reklam yönetimi biçimidir. "Ads" Google’da çeşitli reklam modellerini seçerek yani ücret vererek müşterilerin karşısına çıkma biçimidir.

● Google SEO

Google Seo" ise çok daha farklıdır ve güzel olan yönü ise ücretsiz şekilde sıralamalarda öne çıkma biçimidir. Arama motoru optimizasyonu, yani SEO; site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır.

Site İçi SEO:Websitemizin yazılım ve tasarımına ait taktikler uygulamak diyebiliriz. Özgün içerik, meta etiketleri, yazı ve fotoğraf uyumu.. gibi çalışmalar sayesinde websitemizi Google'a sevdirme yöntemidir.

Site Dışı SEO: Bu SEO taktiğinin ortak yönü bağlantılardır. Dışarıdaki bir platformdan size ulaştıran linkler(Backlink) hitinizi ve trafiğinizi arttırır, bu da işletmenizin ön plana çıkmasına, satışlarınızın artmasındaki en büyük etkendir.


BoyKod Bilişim olarak sizlere Google Ads ve SEO konularında profesyonel destek vermekteyiz. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.