MARKA TESCİLİ

marka-tescili

Marka tescili; bir işletmenin temellerini oluşturan ana kriterlerden biridir.

İşletmenin tüm mal ve hizmetlerini diğer işletmelerin mal veya hizmetlerinden ayıran her türlü işaret marka olarak adlandırılmaktadır. Günümüz koşullarında markaların değeri, firmaların değerinin üzerinde olup tüketicinin seçiciliği noktasında yönlendirici olan en önemli dayanaktır. Bu şartlarda tescilli markalar işletmelerin ticari hayatlarında ki prestij olarak değerlendirilmektedir. Güçlü bir markaya sahip olmanın yarattığı güven, o işletmenin yükselişinde en önemli adım olmaktadır.

Marka tescilinin hukuksal anlamda marka sahibine tanıdığı yetkiler markalarına karşı kötü niyetli girişimlerin önlenmesini sağlamakta, taklit, kopya ve haksız rekabete karşı işletmeyi korumaktadır. Marka sahibi, markasının izni dışında kullanımına karşı tüm yasal haklara sahiptir.

Marka müracaatı gerek başvuru aşamasında gerekse tescil süresinin takibi konusunda uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için, vekil aracılığı ile yapılması hak kaybı yaşanmaması adına gereklidir. BoyKod olarak bünyemizdeki yetkin marka uzmanları ve hukuk kadrosu ile marka araştırmasından tesciline kadar geçen tüm süreçlerde müvekkillerimize güvenilir danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

← ÖNCEKİ HİZMETİMİZ
SONRAKİ HİZMETİMİZ →