SİZDEN GELEN SORULAR

Farklı sorular için iletişime geçebilir ya bizi arayabilisiniz.


Domain web sitenizin internette açılan anahtarı yani sizin sitenize vereceğiniz isimdir. Bu isimler www.siteadı.com şeklinde olabilmektedirler. sonundaki .com ibaresi değişebilir .net .org .com.tr gibi daha bir çok uzantı olabilir her sitenin bir domaini olmak zorundadır.

Hosting web sitenize ait dosyaların barınacağı internet üzerine varolan bir alandır. Sitenizdeki resim yazı ve benzeri dosyaların depolanacağı ve tüm kullanıcılara açık olan dosyalara hosting adı verilmektedir. Her web sitesinin bir hostingi olmak zorundadır.

Domain ve Hosting fiyatlarını satışa sunan bir çok firma bulunmaktadır. Domain fiyatları firmadan firmaya ve sonundaki uzantısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak .com domain fiyatları 1 yıllık 8$ ile 11$ arasında değişkenlik gösterirken, .com.tr uzantılı domainler ise 25$ ile 50$ arasında değişebilmektedir. Aynı durum hosting içinde geçerlidir. Hosting fiyatları sizin ihtiyacınıza göre şekillenmektedir. Ne kadar büyüklükte bir depoloma alanı istediğinize sitenizin ne kadar hızlı açılmasını istediğinize göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda ortalama fiyatlar yıllık 30$ ile 200$ arasında değişmektedir.

Web sitesi teslim süreleri yapılacak projeye göre değişmektedir. Normal kurumsal sitelere verilen süreler ile E-Ticaret ve benzeri sitelere verilen süreler asla aynı olamaz. Bizim firmamız için geçerli olan süreler kurumsal siteler için sözleşme taahütümüze göre 20 iş günüdür.

Çalışmalarımızı yürütürken web sitesine bir kullanıcı gözü ile bakmaya çalışıyoruz. Her zaman anlaşılır ve kullanımı rahat web siteleri yapmayı hedefliyoruz. Bunun dışında teknik olarak WC3 standartlarında tamamen hatasız web siteleri üretiyoruz. Çalışmadan sonra web sitesi hatalara karşı ve SEO ile ilgili teknik analizini yapıp bu analizleri müşterimize sunuyoruz.

İsteğinize göre Wordpress, Jomla, Drupal v.b. hazır altyapı kullanabiliyoruz. Fakat hazır sistemleri önermiyoruz. İsteğiniz doğrultusunda yönetim panelinden arayüzüne kadar tümünü kendimiz kodlamaya yapıyoruz. Yapı bu şekilde daha esnek ve kontrolü bizim elimizde oluyor.

Web sitenizin Google'da üst sıralarda çıkarmanın iki yolu vardır. Birincisi "Google Ads" yani ücretli reklamlardır. İkincisi ise "Seo" çalışması yaparak yani doğal yollardan Google'ın sitenizi sevmesidir. Seo konusunda destek destek vermekteyiz.

Biz BoyKod Web Hizmetleri olarak 2016 yılının başında aldığımız bir karar ile artık tüm müşterilerimizin web sitelerini mobil uyumlu olarak hazırlıyoruz ve eski müşterilerimizi mobil uyumlu hale getirmek için görüşmeler gerçekleştiriyoruz.